برنامه ریزی در رتبه گردون

برنامه ریزی در رتبه گردون

داشتن برنامه ریزی به چه معناست

بطور کلی برنامه یعنی داشتن چشم اندازی به آینده پیش رو ، یعنی با دید بلند به آینده نگریستن و ترسیم مسیر راه با در نظر گرفتن پستی ها و بلندی ها . داشتن برنامه و برنامه ریزی کردن در اکثر مواقع به این منظور انجام میگیرد که بتوانیم هدفی را که  برای خود تعیین کرده ایم ، بصورت عالی اجرا کنیم.

برای درک بیشتر این موضوع فرض کنید قرار است با خانواده خود به مسافرت بروید. اولین کاری که برای رفتن به مسافرت باید انجام داد این است که مقصد سفر مشخص باشد. باید بدانید که قرار است به کدام شهر سفر کنید. نمیتوان بدونه معلوم بودن مقصد ، راهی جاده شد! این یعنی اینکه ابتدا مشخص کنید ، هدف از سفرتان کدام شهر است. بعد از انتخاب مقصد، نوبت به این میرسد تا زمان رفت و برگشت خود را مشخص کنید. زمان رفت و برگشت بر اساس محدودیت زمانی که دارید چیده میشود. حال نوبت به این میرسد که روش و نحوه مسافرت را معلوم کنید، قرار است با هواپیما به مسافرت بروید یا قطار یا اتوبوس و یا با خودروی خودتان.

بعد از تمام این ها ، نوبت به برنامه ریزی برای سفر میرسد. حال که میدانید شروع سفرتان چه روزی است و چقدر طول میکشد تا به شهر مقصد برسید ، باید برنامه ای هم برای سفر خود داشته باشید. مثلا چه روزی را برای بازدید از شهر بگزارید و کدام مناطق شهر را بازدید کنید و یا چه روزی برای خرید و تهیه سوغاتی به بازار بروید. خواهید دریافت که داشتن برنامه حتی برای سفر ، چقدر سفرتان را لذت بخش تر و خاطره انگیزتر خواهد کرد. همین امر برای درس خواندن نیز صدق میکند.

هدف خود را تعیین کنید

نخست باید هدف خود را تعیین کنید. هرکسی هدف خاصی برای آینده خود دارد . البته بعضی از دانش آموزان هستند که از قضا تعدادشان هم کم نیست ، حتی بعد از مدتی طولانی ، هنوز برای خود هدفی تعیین نکرده اند و به نوعی گمراه هستند. همانطور که در مثال قبل گفته شد ، در صورت نداشتن هدف و مقصد نمیتوان راهی را شروع کرد. افرادی که چنین مشکلی دارند ، بعد از چندین جسله مشاوره با مجموعه رتبه گردون ، مشکلشان حل خواهد شد.

بهترین روش مطالعاتی متناسب با شرایط برای برنامه ریزی

یقینا بهترین کسی که میتواند مناسب ترین راه را نشان دهد ، مشاور تحصیلی است. مشاور با درنظر گرفتن شرایط و روحیات و وضعیت دانش آموز و همچنین بررسی انواع مختلف روش مطالعه ، بهترین روش را برای او انتخاب میکند. با توجه به مدت زمان و وقتی که دانش آموز تا امتحانات و یا کنکور دارد ، برنامه ریزی انجام خواهد گرفت. برخی از دانش آموزان هستندکه هدفشان پزشکی میباشد و از سال دهم با برنامه ریزی منظم و منسجم ، برای رسیدن به هدف خود ، گام برداشته اند. در طرف مقابل نیز کسانی وجود دارند که کمی دیرتر به فکر شروع جدی برای کنکورشان افتاده اند و بخشی از زمان را از دست داده اند، ولی باز هم میتوانند با داشتن برنامه ای دقیق و مناسب خود را به گردونه کنکور رسانده و در جمع نفرات برتر قرار بگیرند.

بنظر شما چه تفاوتی بین این داوطلبین موفق وجود دارد

هرساله حدود یک میلیون نفر در آزمون کنکور سراسری شرکت میکنند که از این بین تنها تعداد اندکی ، مجوز ورود به رشته های محبوب و دانشگاه های مطرح را کسب میکنند. بنظر شما چه تفاوتی بین این داوطلبین با سایرین وجود دارد؟

طبق تحقیقات و مصاحبه هایی که تیم رتبه گردون با رتبه های برتر کنکور داشته است به این سه نتیجه مشترک از بین حرفهایشان رسیده است که بیشترین عامل موفقیت آنها بوده است :

  • مشاوره و برنامه ریزی هدفمند
  • منابع قوی آموزشی و تست زنی
  • تلاش و پشتکار خودشان

برنامه ریزی یکی از اصولی ترین و بنیادی ترین راه های یادگیری میباشد . با داشتن برنامه ریزی متناسب با شرایط خود و شخصی سازی شده درخواهید یافت که درس خواندن چقدر آسان خواهد بود و به آن سختی که فکر میکردید نیست.

از  بزرگترین معایب نداشتن برنامه مطالعاتی ، میتوان به اتلاف وقت دانش آموز و در پی آن ، ایجاد بی انگیزگی در درس خواندن و بی حوصلگی اشاره نمود.

تا اینجا با کلیات برنامه ریزی تحصیلی آشنا شدید ، حال نوبت به آن میرسد که به بررسی ملاک های یک برنامه موفقیت آمیز میرسد:

برنامه شخصی سازی شده

برنامه ها باید برای شخص خود شما ، برنامه ریزی شده باشند. فقط برای خود شما باشد. طبق شرایط و روحیات و توانایی شخصی و هدفی که دارید ، انجام بپذیرد. نمیتوان یک برنامه را چندین نفر ، اجرا کنند. برنامه شما باید با دیگری متفاوت باشد. یک نفر توانایی 7 ساعت درس خواندن در روز را دارد ، دیگری نهایتا 2 ساعت میتواند درس بخواند. پس برنامه این دونفر باید کاملا متفاوت باشد.

متاسفانه شاهد آن هستیم که در مدارس ، عموما یک برنامه کلی و عمومی به دانش آموزان داده میشود و یا در آزمون های آزمایشی برنامه ای تحت عنوان برنامه راهبردی به شرکت کنندگان داده میشود که باز آن هم برنامه ای میباشد برای همه طیف های دانش آموزی، چه دانش آموزی قوی باشید یا چه ضعیف ، یک برنامه مشترک به شما داده میشود.

بنابراین حتما از مشاورتان درخواست کنید که برنامه ای شخصی ، برایتان برنامه ریزی کند.

برنامه ریزی هدفمند

برنامه ای جوابگوی نیازتان خواهد بود ، که هدفمند برنامه ریزی شده باشد. منظور از هدفمند بودن این است که اهداف کوتاه مدت و بلند مدت در آن در نظر گرفته شده باشد. میزان پیشرفت های مقطعی در آن مشخص باشد.

برنامه فراگیر

فراگیر بودن  برنامه به این معنی است که تمام شرایط تحصیلی شما را دربرگیرد. یعنی برنامه ای باشد که همزمان برای امتحانات کلاسی شما را آماده سازد ، آمادگیتان را برای شرکت در آزمونهای آزمایشی بالا ببرد و منطبق بر آنها باشد و همچنین در مسیر کنکور ، برنامه ریزی شده باشد. همچنین دارای زمانهایی جهت مرور مطالب و خودآزمایی نیز باشد.

این مطالب کلیاتی بود از نحوه برنامه ریزی در موسسه کنکور آسان است جهت موفقیت شما.

این نکته طلائی را فراموش نکنید که مهمترین نکته در برنامه ریزی و موفقیت ، داشتن زمانی کافی میباشد. زیرا این امر برای مشاور بسیار مهم میباشد و نوعی دست مشاور را برای برنامه ریزی دقیق و منسجم ، باز میگذارد.

پس تا دیر نشده ، جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی کاملا رایگان با دپارتمان مشاوره رتبه گردون تماس بگیرید.

منتظرتان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره
چت آنلاین در واتس آپ
Send via WhatsApp