شش اصل تست زنی ادبیات کنکور با استاد احمدی کنکور آسان است

شش اصل تست زنی ادبیات کنکور با استاد احمدی کنکور آسان است

آزمون کنکور برای دانش آموزان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که درس تست زنی ادبیات یکی از آنهاست و هزاران دانش آموز همواره در تلاشند تا گوی رقابت را از دیگری بربایند. اما چه کسی برنده ی نهایی این رقابت است؟ در زیر شش اصل تست زنی ادبیات کنکور با استاد احمدی کنکور آسان است را با هم می خوانیم.

 

دوازدهم تجربی (ادبیات )

بیشتر
افزوده شد
٪20
تست زنی ادبیات دوازدهم ستارنژاد

تست زنی ادبیات دوازدهم ستارنژاد

180,000 تومان

144,000 تومان
افزوده شد
٪20
خلاقیت زبان فارسی 3 سال جامع کنکور

خلاقیت زبان فارسی 3 سال جامع کنکور

120,000 تومان

96,000 تومان
افزوده شد
٪20
تست زنی آرایه ادبی استاد احمدی

تست زنی آرایه ادبی استاد احمدی

60,000 تومان

48,000 تومان
افزوده شد
٪20
آموزش ادبیات دوازدهم آبان

آموزش ادبیات دوازدهم آبان

280,000 تومان

224,000 تومان
افزوده شد
٪20
جمع بندی تاریخ ادبیات دوازدهم

جمع بندی تاریخ ادبیات دوازدهم

55,000 تومان

44,000 تومان
افزوده شد
٪20
جمع بندی ادبیات کنکور ستار نژاد

جمع بندی ادبیات کنکور ستار نژاد

140,000 تومان

112,000 تومان
افزوده شد
٪20
آموزش زبان فارسی دوازدهم آبان

آموزش زبان فارسی دوازدهم آبان

120,000 تومان

96,000 تومان
افزوده شد
٪20
تست زنی ادبیات دوازدهم آبان

تست زنی ادبیات دوازدهم آبان

160,000 تومان

128,000 تومان
افزوده شد
٪20
قرابت معنایی منفی

قرابت معنایی منفی

60,000 تومان

48,000 تومان
افزوده شد
٪20
تست زنی قرابت معنایی مثبت دوازدهم

تست زنی قرابت معنایی مثبت دوازدهم

50,000 تومان

40,000 تومان
افزوده شد
٪20
سوالات احتمالی کنکور ادبیات ستار نژاد

سوالات احتمالی کنکور ادبیات ستار نژاد

70,000 تومان

56,000 تومان

تفکر اشتباهی در میان دانش آموزان رایج است که تصور می کنند موفقیت در کنکور فقط در گرو مطالعه ی بسیار زیاد است. در واقع مطالعه ی زیاد تنها یک جز از اصول موفقیت است و دانش آموزانی که فقط به مطالعه ی زیاد اکتفا می کنند نمی توانند نتیجه ی دلخواهشان را کسب کنند.

تست زنی مهارتی است که تمام دانش آموزان باید در کنار مطالعه ی صحیح آن را تقویت کنند. در این مقاله از کنکور آسان است قصد داریم شش اصل تست زنی ادبیات کنکور را با استاد احمدی مرور کنیم. درسی که تاثیر بسزایی در رتبه ی نهایی شما خواهد داشت. با ما همراه باشید.

تست زنی ادبیات کنکور با استاد احمدی کنکور آسان است

 
 1. دیکته بنویسید:

 2.  

شاید در ابتدا برایتان خنده دار باشد اما می دانید که دیکته ی لغات یکی از چالش برانگیز ترین بخش های ادبیات کنکور است و معمولا دانش آموزان زیادی را به دام می اندازد.

برای موفقیت در حل این گونه سوالات بهتر است که ابتدا لغات مهم و اشتباهات متداول املایی را در دفترچه ای کوچک یادداشت کنید و دائم مرور کنید و سپس از شخصی بخواهید که آن ها را برای شما دیکته کند تا اشتباهات خود را به حداقل برسانید. فراموش نکنید که حل سوالات چالش برنگیز کلید موفقیت شما در کنکور است.

 1. تاریخ ادبیات را مطالعه کنید:

 2.  

مطالعه ی بخش تاریخ ادبیات برای بعضی از دانش آموزان کسل کننده به نظر می رسد اما پس از مدتی مطالعه به این نتیجه خواهید رسید که واقعا یکی از ساده ترین بخش های ادبیات کنکور تاریخ ادبیات است!

نکته ی مهم این است که تاریخ ادبیات بخش بسیار پر بازدهی است و با کمی مطالعه به راحتی می توانید درصد ادبیات خود را افزایش دهید. اعلام و توضیحات بالای هر درس و خودآزمایی ها منابع بسیار خوبی برای تاریخ ادبیات هستند.

پنج نکته تست زنی اصلی عربی

 1.  

 2. مطالعه ی معنای لغات و واژگان:

 3.  

لغت ها نیز قسمتی از سوالات ادبیات کنکور را شامل می شوند و برای حفظ کردن آن ها باید زمان مشخصی را تعیین کنید. در مرحله ی اول سعی کنید لغت ها را فقط روزنامه وار مطالعه کنید و سپس آن ها را به دسته های کوچک تر تقسیم کنید. هر دسته را به خوبی یاد بگیرید و در کنار لغت هایی که معنی آن را بلد نیستید علامت کوچکی بگذارید.

پیش از آن که به سراغ دسته ی بعدی لغات بروید دسته ی قبل را دوباره مرور کرده و به همین شیوه پیش بروید. می توانید لغت های کتاب را به صورت جداگانه پرینت گرفته و یک دفترچه ی کوچک بسازید.

دفترچه ی لغت و دفترچه ی املای واژگان را می توانید همه جا به همراه داشته باشید. در خصوص حفظ معنای لغات لازم است به شما یادآوری کنیم که تله ی بزرگ این بخش لغات دارای چند معنا هستند. سعی کنید تمام معانی یک لغت را یاد بگیرید تا در تله ی این سوالات به دام نیفتید.

 

 1. آرایه های ادبی:

 2.  

یکی دیگر از قسمت های ادبیات کنکور بخش آرایه های ادبی است که معمول تعداد زیادی از دانش آموزان به خاطر دشوار بودن تشخیص این سوالات از آن عبور می کنند. پس بهتر است که روش حل این گونه تست ها را به خوبی فرا بگیرید.

برای مطالعه ی مبحث آرایه های ادبی ابتدا توضیحات مربوط به آن را به دقت مطالعه کنید و سعی کنید برای هر مبحث حداقل پنج سوال جداگانه را حل کنید تا اطمینان حاصل کنید که به خوبی مبحث را یاد گرفته اید.

بهتر است که برای هر آرایه ی ادبی یک مثال در ذهن داشته باشید. مثلا زمانی که صحبت از استعاره شد به سرعت یک بیت شعر برای آن داشته باشید که در آن از استعاره استفاده شده باشد.

 

نکات کلیدی تست زنی ادبیات کنکور با استاد حسین احمدی کنکور آسان است

 
 1. مبحث زبان فارسی را به خوبی یاد بگیرید:

 2.  

یکی دیگر از بخش های مهم در سوالات ادبیات کنکور مبحث زبان فارسی است که با کمی تکرار و تمرین می توانید به خوبی از پس آن بر بیایید چرا که خوشبختانه همیشه سوالات بخش زبان فارسی از یک سری مباحث خاص است که فقط با مطالعه ی همین چند بخش می توانید به درصد بالایی دست پیدا کنید. مباحث زیر همیشه در سوالات زبان فارسی مورد توجه طراحان سوال بوده است:

گروه اسمی

گروه فعلی

واج و واژه و تکواژ

مشتق و مرکب

ویرایش

پس کافیست در این بخش ها مهارت لازم را کسب کرده و به راحتی به تسلط برسید.

 

 1. قرابت معنایی را مورد توجه قرار دهید:

 2.  

در ابتدا لازم است بدانید که معنا و مفهوم در این قسمت از هم مجزا هستند و کاملا با هم متفاوتند. به عنوان مثال مفهوم دو بیت از کتاب هر دو تقابل عقل و عشق است اما ممکن است معانی متفاوتی داشته باشند.

بهتر است که پس از مطالعه ی هر درس سریعا تست های قرابت همان درس را حل کنید تا به خوبی در ذهنتان ثبت شود. یک تکنیک دیگر این است که با مطالعه ی هر درس باید به خوبی مفهوم درس را استخراج کرده و یاد بگیرید تا به راحتی از پس تست های قرابت بر بیایید.

 

نتیجه گیری تست زنی ادبیات با استاد احمدی

 

در این مقاله از کنکور آسان است مطالب بسیار مهم و خوبی را با استاد احمدی مرور کردیم که در حل تست های درس ادبیات کنکور بسیار می تواند کاربردی باشد.

درس ادبیات یکی از درس های عمومی کنکور است که می تواند رتبه ی شما را به راحتی جا به جا کند پس اهمیت آن را جدی بگیرید. شما می توانید در این خصوص با اساتید و مشاوران ما در موسسه ی کنکور آسان است مشورت کنید تا بهترین نتیجه را کسب کرده و آینده ی خود را ترسیم کنید.

تیم مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی مهندس فراهانی هر ساله رتبه برتر های بسیاری را در کنکور سراسری پرورش می دهد و از این منظر سرآمد مشاوران برتر تهران است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط مستقیم با تیم مشاوره ی تحصیلی مهندس فراهانی می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

09121968536

02122130931

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره
چت آنلاین در واتس آپ
Send via WhatsApp